Bolyai Nyári Akadémia 2011 – Képzések jegyzéke

Helység

Időpont

Képzések/célcsoport

Elfogadott jelentkezők

Szováta
Teleki Oktatási Központ

Helyszín és regisztráció: Rózsák útja, 147 sz.
(Str. Trandafirilor) 

júl. 10-16.

Kooperatív módszerek az iskolában (tanítók)

Programfelelős:
Pinczésné dr. Palásthy Ildikó
– palasthy@gmail.com

Elfogadott jelentkezők

júl. 10-16.

Kooperatív módszerek az óvodai nevelésben (óvónők)

Programfelelős:
Dr. Patyi Gáborpatyi.gabor@bpk.nyme.hu

Elfogadott jelentkezők

júl. 17-23.

Műszaki szakterület (mérnök tanárok, oktató mesterek)

Programfelelős:
Popescu Marius –
marius@isj.educv.ro

Elfogadott jelentkezők

Biológia és környezetvédelem (biológia szakos tanárok)

Programfelelősök:
Kósa Mária – kosadina@gmail.com
Irsai Mónika – irsaim@yahoo.com

Elfogadott jelentkezők

Csíkszereda

Apáczai Csere János
Pedagógusok Háza

Helyszín és regisztráció:
Taploca utca, 20 sz.
(Str. Topliţa)

júl. 10-16.

Kooperatív módszerek az elemi tagozaton (tanítók)

Programfelelős:
Pöllnitz Ilona – panka@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

Művészetterápia (óvónők)

Programfelelős:
Erősdi Edit – erosdiedit@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

júl. 17-23.

Interaktiv tábla és multimedia az oktatásban (különböző szakos tanárok)

Programfelelősök:
Erősdi Edit –
erosdiedit@rmpsz.ro
Szakács István
szakacsi@mail.duf.hu

Elfogadott jelentkezők

Élménypedagógia (különböző szakos tanárok)

Programfelelős:
Erősdi Edit –
erosdiedit@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

Osztályfőnöki munka (különböző szakos tanárok - osztályfőnökök)

Programfelelős:
Pöllnitz Ilona –
panka@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

Mediáció, a pártatlan közvetítő készségei az óvodai és iskolai munkában (tanárok, tanítók, óvódapedagógusok)

Programfelelős:
Pöllnitz Ilona – panka@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

Csíkszereda
SAPIENTIA EMTE

Helyszín és regisztráció: Szabadság tér, 1 sz.
(P-ţa Libertăţii) 

júl. 17-23.

A kémia tanítása (kémia, ill. kémia-fizika szakos tanárok)

Programfelelősök:
Sata Klára
– sata_klara@yahoo.com
Horváth Gabriella
– gigi@bolyai.ro

Elfogadott jelentkezők

Testnevelés (testnevelést oktató tanárok)

Programfelelős:
Borbáth István Ágoston
test@rmpsz.ro

Elfogadott jelentkezők

Román nyelv és irodalom tanítása (román szakos tanárok)

Programfelelős:
Dr. Balázs Lajos
– balazslajos@sapientia.siculorum.ro

Elfogadott jelentkezők

Multimédia az oktatásban (különböző szakos tanárok)

Programfelelős:
Forgó Sándor
forgos@ektf.hu

Elfogadott jelentkezők

Csíkszereda
Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium

Helyszín és regisztráció: Mihai Eminescu utca 1 sz.

júl. 24-29.

Római-katolikus vallástanárok továbbképzője (római katolikus vallástanárok)

Programfelelős:
Gál László
galaszlo@yahoo.fr

Elfogadott jelentkezők

Székelyudvarhely
Dr. Palló Imre Művészeti Líceum

Helyszín és regisztráció:
Kossuth Lajos utca 41
sz.

júl. 17-23.

Hangszerhasználat, ének-zene, kórusvezetés (ének-zenét, hangszerhasználatot tanító pedagógusok)

Programfelelős:
Bodurián János – office@palloimre.ro

Elfogadott jelentkezők

Képzőművészet (rajztanárok, rajzot tanító pedagógusok)

Programfelelős:
Bodurián János – office@palloimre.ro

Elfogadott jelentkezők

Segesvár, Gaudeamus Ház

Helyszín és regisztráció: Ecaterina Teodoroiu utca 2 sz.

júl. 17-23.

Földrajz tanítása (földrajz szakos tanárok)

Programfelelős:
Dávid Zoltán
– davidmuco@gmail.com

Elfogadott jelentkezők

Kolozsvár

Helyszín és regisztráció:
János Zsigmond Unitárius Kollégium
21 Decembrie (Kossuth Lajos) utca 9. sz.

Étkezés:
Protestáns Teológiai Intézet étkezdéje (Avram Iancu (Bocskai) tér 13. sz.)

júl. 17-23.

Magyar nyelv és irodalom tanítása (magyar szakos tanárok)

Programfelelősök:
Misztrik Jolán
misztrik_jolan@yahoo.com
Tőkes Erikatokeserika@yahoo.com

Virág Erzsébet
– viragerzsi@mailbox.hu

Elfogadott jelentkezők
Kolozsvár

Szállás, étkezés, regisztráció:
Protestáns Teológiai Intézet
(
Avram Iancu (Bocskai) tér 13. sz.)

Kurzusok:
Matematikum (Ploieşti u. 23 sz.)

július 17.
július 23. 

Matematika tanítása (általános és középiskolai matematika-tanárok)

PROGRAM

Programfelelős:
Hodgyai László – hodgyail@freemail.hu

Elfogadott jelentkezők

Kolozsvár, Bethlen Kata Diakóniai Központ

júl. 25-30.

Református vallástanárok továbbképzője (református vallástanárok)

Programfelelős: Kató Levente tanugy@reformatus.ro

Elfogadott jelentkezők

Válaszút

Kallós Zoltán Alapítvány

Helyszín és regisztráció:
(sat Răscruci/ Válaszút 7 sz., tel. 0040-264-262.623)

júl. 17-24.

Népzene - néptánc - kézművesség (óvodapedagógusok, tanítók és különböző szakos tanárok)

Programfelelős:
Szabó Gábor
– gsz003@yahoo.com

Elfogadott jelentkezők